Наша перша індійська вечеря
Незважаючи на поради більш досвідчених туристів та вчорашнього водія, ми не змогли прокинутись о шостій, щоб помилуватися Тадж Махалом на сході сонця. Підйом о дев'ятій теж був для нас маленьким подвигом. І почався він із знайомства з мавпою, що сиділа на паркані прямо поруч з нашими дверима.
Речі дозволили безкоштовно лишити в камері схову готелю, тому гуляли ми без рюкзаків. Квиток у Тадж Махал для туристів коштує 750 рупій і дає право на знижку а разі відвідування інших пам'яток у той самий день (на вході його штампують датою). Також, покупцям high valued tickets безкоштовно дають пляшку води та бахіли. Роздає це дядечко біля жіночої черги за квитками. До речі, віконець у касах три - для жінок, для чоловїків та для іноземців. А черга на вхід в Тадж ділилася аж на чотири - для жінок з дорогими квитками, для жінок з дешевими, для чоловіків з дорогими і для чоловіків з дешевими. Всіх відвідувачів обшукують, сумки сканують, а потім перевіряють вручну. З собою, окрім загально заборонених речей типу зброї, також заборонено приносити будь яку їжу (з цукерками включно), цигарки, ліхтарики і все, що здасться зайвим охоронцям. Мені довелось бігати в готель, щоб викласти речі, які вони намагались викинути. А ще на території заборонено знімати відео. Навіть якщо ви за це заплатили, дозвіл діє тільки до входу в центральні ворота.
Тадж Махал... Він красивий
Історію місця не описуватиму (Вікіпедія цікавіше просвітить), розкажу краще про наші пригоди. Перші прохання сфотографуватись з нами почались до входу. Ми вирішили не відмовляти двом школяркам, а вони виявились "легкими на руку". Отже, передаю привіт тій пів сотні людей у яких тепер є фото нас, з нами чи себе на нашому фоні. Особливо групі китайських туристів з Гуанджоу (до індусів ми майже звикли).
Вхід до мавзолею тільки без взуття. Якщо його у вас і так не було, то потрібно просто помити ноги. Взуття можна лишити прямо перед входом. Не вірте людям, що пропонують "постерегти" його ще за територією. Ми просто одягнули свої бахіли, які у нас потім настирливо вимагали місцеві. Перепродають, чи що?
В середині Тадж Махалу заборонена зйомка, проте ми не втрималися і, беручи приклад з місцевих, такі зробили одне фото. Різьблення і інкрустація тут просто неймовірні!
Ось ще кілька фото з різьбленнями на вуличних будівлях
на мурах
на кожному стовпчику паркану
Навколо розбитий красивий парк. Теж поділений за маршрутами для дешевих і дорогих квитків. Оскільки тут перевіряючих нема, то всі сунуть "дорогими". Ми трималися околиць де були краса і майже тиша
А ще тут серед флори була фауна у вигляді мавп та
В мечеть нас не пустили, тому ми попрощались з мавзолеєм і пішли шукати форт
Немає коментарів:
Дописати коментар