Наш номер був під самим дахом і вранці нас розбудили голуби. Снідали ми в готелі. Нажаль, ресторану нема і сніданок довелось замовляти в номер. Дуже сподобалась паратха. Такий собі млинець-лаваш з медовим присмаком з домашнім сиром і горіхами в середині. А ще ми скуштували лассі. Уявіть собі найсмачніший солодкий питний йогурт. Це в сто разів краще!
Майже всі видатні місця Гваліору знаходяться в межах форту.
До нього від готелю 8 км, тому знову скористались послугами тук-туку. Сторгувались на 60 рупій і сувенірну шоколадку. Дорога проходила крізь базар. На ньому я купила перший відріз тканини для сарі - 6 м шифону за 270 рупій.
Оскільки ми приїхали в понеділок, то один з двох музеїв був зачинений. Подразу почали підйом до форту.
Дуже пошкодували, що забули запастись панамками. Рятувались сонцезахисним кремом.
Першою зупинкою став археологічний музей. Тут представлені статуї з різних кінців країни. Найстаріші датовані І століття до нашої ери. На жаль, фотографувати в середині заборонено. Ось фото однієї зі скульптур з парку навколо музею.
Навпроти музею заходиться палац Мандір. Частина, що на фото була відновлена і заново розписана в 1881 році.
Палац чотирьох поверховий. Два поверхи підземні, тому всередині прохолодно. Не берусь полічити скільки в ньому кімнат, але збереглись вони прекрасно. Тут мимоволі починаєш уявляти обстановку, домальовувати яскраві подушки і прислухатись чи не чути бува звідкись музики.
Мої абсолютні улюбленці -тримачі балконів
Доречі, вхід до палацу коштує 100 рупій. Квиток також дійсний для входу в храми.
Далі ми рушили на огляд власне форту. Територія величезна. З собою, на відміну від Таджу, можна і навіть треба приносити їжу, бо на території бачили лише фонтанчики з питною (за індійськими мірками) водою. Можливо, у вихідні щось змінюється.
Вид з форту на одну з частин Гваліору та музей в який ми не потрапили
Форт - це велика кількість будівель не зрозумілого призначення у різній стадії збереження. Тут можна годинами блукати переходами, підніматися і спускатися вузькими сходами, досліджувати темні підземелля та смажитись на дахах. Вхід на територію коштує 250 рупій. Тут ми заплатили ще 25 за право фотографувати (перевірили в одному з храмів).
Прямо на території, під палючим сонцем, жінки б'ють цеглу. Як ми пізніше зрозуміли, її використовують у відновлювальних роботах. Поруч граються діти. Зовсім немовля спало в тіні найближчої фортифікаційної споруди.
З одного з дахів ми помітили невеликий, але дуже колоритний храм
Він триповерховий, сходами можна піднятись на верхній ярус. Стеля у ньому жива - повністю заліплена десятком ластівочих гнізд. В резервуарі біля підніжжя, серед пластикових пляшок та іншого сміття, плавають качки і діти.
А ще, форт це улюблене місце для побачень. Мало не в кожному інтимному закутку сиділи молоді парочки. Щоправда, оскільки в Індії навіть за руки триматись на людях не прийнято, проводились вони більш ніж скромно. В більшості випадків, дівчата милувалися краєвидами, а хлопці павичами розходжуючи навколо. Тільки слова, тільки погляди. Після них простий доторк плечима у вузькому коридорі почав здаватись мені чимось інтимним. Коли Вова подав мені руку зі сходів, хлопчаки з сусіднього даху почали щось кричати і робити звуки поцілунків.
Добряче находившись, ми вирушили на пошуки храмів. Коли ми побачили перший комплекс (Сас Баху Ка Мандір, або храми матері і доньки, як їх називають місцеві), то у нас відкрилося друге дихання. Якщо у вас будь-коли стане вибір подивитися, скажімо, Тадж Махал чи ці два маленькі храми, їдьте до Гваліору - не пошкодуєте. Саме такою я уявляла індійську архітектуру
Жодне з відомих мені слів не підходить, щоб описати захоплення від їх оздоблення. Все настільки витончене і повітряне, просто ювелірна майстерність. Нажаль, фото цього не передають
Згори стеля, знизу оздоблення меншого храму
До останнього храму ми вже ледве доплентались. Ноги відмовляли і дуже хотілось їсти. Дігамбар Джаін прикрашений тільки зовні. Зсередини просто квадратна кімната, що чимось нагадує єгипетські гробниці. Вибачайте за фото
Вхід на територію храму прикрашає красива арка. Сюди її перенесли з форту в кінці ХІХ століття
Красива будівля на горизонті це діючий сикхський храм. Біля нього ми теж побували. В середину, нажаль, вхід лише для своїх.
На території форту немає жодного транспорту, окрім мопедів. Тому нам довелось повертатись до початку нашого шляху, щоб взяти тук-тук. Зате пішли новою дорогою і побачили значно чистіший резервуар, повністю зарослий лататтям, по якому гуляли невеличкі довгоногі пташки.
А ще цього дня ми бачили бійку білки з якоюсь пташкою за право першою напитися води. І дикого павича. І скуштували смачнючу папайю. До речі, білки тут всюди, як пацюки.
Вечеряли в ресторані Kwality. Доволі чисто, досить зручно, але що таке "не гостра їжа" вони не розуміють.
А ще сьогодні стався неприємний інцидент з дітьми-жебраками. Спершу двоє переслідували нас, протягом кількох хвилин вимагаючи грошей. Трохи згодом, поки ми перепочивали, причепився інший. Спершу намагався продати щось схоже на квасолю в стручках. Ноу, ні, нахін та всі наші жести типу "іди геть" ігнорувалися. Дала йому сувенірну шоколадку аби відчепився. Де там! Почав вимагати ще одну, або ручку, або грошей, або "купи, купи це, сер-мем, купи". Тривало це все хвилин п'ять. Врятувала нас місцева сім'я. Не знаю, що вони сказали на хінді, але подіяло миттєво. За це ми привітались за ручку з їх немовлям і розказали звідки приїхали.
Немає коментарів:
Дописати коментар