Два місяці ми читали всі можливі блоги про Індію, особливо ті, що для початківців. Аж поки не побачили в одному з них фразу "якщо ви збираєтесь поїхати до Індії, то варто просто купити квиток і поїхати". З квитків і почали.
Весілля (яке, читайте в попередньому пості) відбуватиметься 6-8 грудня в самому центрі країни у місті Райпур. Спочатку ми планували трохи подивитись країну і залишити час на відпочинок на узбережжі, з надією повернутись додому прямо звідти. На жаль, надія вмерла одразу ж. Переліт за маршрутом Київ-Делі-Гоа-Київ виявився рівно на дві третини дорожчим ніж Київ-Делі-Київ. Але і тут все було не солодко. Нас категорично не влаштовували економ-перельоти з 10 чи навіть 16 годинами пересадки, тому єдиним бюджетним варіантом виявися перелік з Air Astana через Алмати. Квитки на двох за 2,5 місяці до подорожі обійшлось у 8554 грн.
Наступним питанням стало складання маршруту. Ми не професійні бекпекери і вирішили не відмовляти собі в маленьких радощах у вигляді душу та ночівель в готелях (а не потягах). Тому маршрут такий:
- Переїзд Делі-Агра
- Агра (1 доба)
- Гваліор (1,5 доби)
- Кхаджурахо (2 доби)
- Весілля в Райпурі (3 доби)
- Гоа (тиждень)
- Джайпур (1 доба)
- Делі (2 доби)
Нічих переїздів мало бути всього два - в Райпур та в Делі
І ще два перельоти на та з Гоа
Всі квитки я купувала он-лайн на сайті cleartrip, щоправда для цього довелось пройти реєстрацію в RICTC (індійська залізниця). Про це багато написано в інших блогах, тому детально зупинятись не буду. Скажу лише, що листування з ними порадувало простотою і оперативністю. Якщо колись вирішите повторити подвиг реєстрації, то звертайтесь - допоможу.
Загалом, п'ять залізничних подорожей в кондиціонованих вагонах (2 і 3 клас) та два перельоти потягло за двох на 510 USD.
В пошуках готелів допоміг незрівнянний tripadvisor, а в бронюванні не менш корисний booking.com. Розумію, що дешевше було б знайти на місці, але нам хотілось знати куди ми їдемо і не витрачати і так обмежений час на пошуки місця для ночівлі. Тимпаче, що в деякі міста ми діставатимемось близько опівночі.
Ось так виглядає наш маленький органайзер з усіма квитками та бронюваннями
Наступним кроком стало отримання візи. Список документів є на сайті посольства, але дозволю собі повторитись, бо в черзі на подачу зустрічали цікавих індивідуумів, що, вочевидь, не вміють читати.
* По перше, потрібно зробити квадратне фото 5х5 см і якісно його відсканувати. Потім заповнити он-лайн анкету до якої це фото додається (обов'язково завантажити в електронному вигляді).
* Крок другий, отримати банківську довідку/купити тревел-чеки на суму від 1000 USD.
* Крок третій, прикласти до вищевказаного свій закордонний паспорт, підтвердження хоча б одного бронювання готелю та квитків в обидва кінці і всі перераховані на сайті копії.
* Крок четвертий, з'явитись до посольства. Попередній запис не потрібен. Коштує одноразова туристична віза на пів року 40 USD. Термінова, звісно, дорожча.
Ну і останнім обов'язковим пунктом у підготовці до подорожі у нас були щеплення. Забігаючи на перед скажу, що він так і лишився не виконаним. Після консультацій з усіма знайомими медиками вирішили зробити лише щеплення від гепатиту А та від тифу. Судячи з даних знайдених в інтернеті, їх можна зробити в кількох приватних клініках, починаючи від 370 грн за одне щеплення (від гепатиту їх потрібно два) або в державних (Олександрівській та Богомольця) за не відомою ціною. Як виявилось після обдзвону/об'їзду всіх зазначених установ, вакцин від тифу немає в жодній, а від гепатиту А лише об'єднана з гепатитом Б, та й вона тільки в двох приватних клініках та за шалені гроші після не менш шаленої по ціні консультації лікаря. А в клініці ім. Богомольця взагалі роблять тільки дитячі щеплення. Тому тепер з нами їде велика товста аптечка (див. далі) і два поліси медичного страхування.
Страхову компанію обирали більше двох тижнів, а ж поки не зрозуміли - ідеальної не існує! У кожної з представлених на ринку України кількість позитивних відгуків значно не дотягує до кількості негативних. тому зупинились на тій, що здалась найбільш "прозорою". Оформлювали в найближчому відділенні Привату.
І, за проханням читачів, кілька слів про аптечку. Ми взяли:
- хлоргексидин - замість перекису, йоду, зеленки і тп.
- сорбекс, мезим, ніфуроксазид - проблеми з травленням
- парацетамол, мелістан, фервекс - застуда/грип
- цитрамон, дротаверін - знеболюючі
- цетиризин - від алергії
- бутадіон - всі види подразнення шкіри, опіки (зберігається при температурі до +15, але 3 тижні, якщо одразу не розпаковувати, має витримати)
- софрадекс - запалення очей та вух
- норфлоксацин - антибіотик загального спектру
+ бинт, пластир, маски, дві сотні вологих серветок
Немає коментарів:
Дописати коментар