Індія нашими очима

Ми - сім'я Головань, Катруся і Володя. Писатиме тут переважно жіноча частина сім'ї. Цей блог був створений для опису нашої подорожі в Індію, тому далі буде все з нею пов'язане.
Слідкуйте за оновленнями!

вівторок, 26 листопада 2013 р.

Підготовка до подорожі


Два місяці ми читали всі можливі блоги про Індію, особливо ті, що для початківців. Аж поки не побачили в одному з них фразу "якщо ви збираєтесь поїхати до Індії, то варто просто купити квиток і поїхати". З квитків і почали.




Весілля (яке, читайте в попередньому пості) відбуватиметься 6-8 грудня в самому центрі країни у місті Райпур. Спочатку ми планували трохи подивитись країну і залишити час на відпочинок на узбережжі, з надією повернутись додому прямо звідти. На жаль, надія вмерла одразу ж. Переліт за маршрутом Київ-Делі-Гоа-Київ виявився рівно на дві третини дорожчим ніж Київ-Делі-Київ. Але і тут все було не солодко. Нас категорично не влаштовували економ-перельоти з 10 чи навіть 16 годинами пересадки, тому єдиним бюджетним варіантом виявися перелік з Air Astana через Алмати. Квитки на двох за 2,5 місяці до подорожі обійшлось у 8554 грн.

Наступним питанням стало складання маршруту. Ми не професійні бекпекери і вирішили не відмовляти собі в маленьких радощах у вигляді душу та ночівель в готелях (а не потягах). Тому маршрут такий:
- Переїзд Делі-Агра
- Агра (1 доба)
- Гваліор (1,5 доби)
- Кхаджурахо (2 доби)
- Весілля в Райпурі (3 доби)
- Гоа (тиждень)
- Джайпур (1 доба)
- Делі (2 доби)
Нічих переїздів мало бути всього два - в Райпур та в Делі
І ще два перельоти на та з Гоа

Всі квитки я купувала он-лайн на сайті cleartrip, щоправда для цього довелось пройти реєстрацію в RICTC (індійська залізниця). Про це багато написано в інших блогах, тому детально зупинятись не буду. Скажу лише, що листування з ними порадувало простотою і оперативністю. Якщо колись вирішите повторити подвиг реєстрації, то звертайтесь - допоможу.
Загалом, п'ять залізничних подорожей в кондиціонованих вагонах (2 і 3 клас) та два перельоти потягло за двох на 510 USD.

В пошуках готелів допоміг незрівнянний tripadvisor, а в бронюванні не менш корисний booking.com. Розумію, що дешевше було б знайти на місці, але нам хотілось знати куди ми їдемо і не витрачати і так обмежений час на пошуки місця для ночівлі. Тимпаче, що в деякі міста ми діставатимемось близько опівночі.

Ось так виглядає наш маленький органайзер з усіма квитками та бронюваннями


Наступним кроком стало отримання візи. Список документів є на сайті посольства, але дозволю собі повторитись, бо в черзі на подачу зустрічали цікавих індивідуумів, що, вочевидь, не вміють читати.
* По перше, потрібно зробити квадратне фото 5х5 см і якісно його відсканувати. Потім заповнити он-лайн анкету до якої це фото додається (обов'язково завантажити в електронному вигляді).
* Крок другий, отримати банківську довідку/купити тревел-чеки на суму від 1000 USD.
* Крок третій, прикласти до вищевказаного свій закордонний паспорт, підтвердження хоча б одного бронювання готелю та квитків в обидва кінці і всі перераховані на сайті копії.
* Крок четвертий, з'явитись до посольства. Попередній запис не потрібен. Коштує одноразова туристична віза на пів року 40 USD. Термінова, звісно, дорожча.

Ну і останнім обов'язковим пунктом у підготовці до подорожі у нас були щеплення. Забігаючи на перед скажу, що він так і лишився не виконаним. Після консультацій з усіма знайомими медиками вирішили зробити лише щеплення від гепатиту А та від тифу. Судячи з даних знайдених в інтернеті, їх можна зробити в кількох приватних клініках, починаючи від 370 грн за одне щеплення (від гепатиту їх потрібно два) або в державних (Олександрівській та Богомольця) за не відомою ціною. Як виявилось після обдзвону/об'їзду всіх зазначених установ, вакцин від тифу немає в жодній, а від гепатиту А лише об'єднана з гепатитом Б, та й вона тільки в двох приватних клініках та за шалені гроші після не менш шаленої по ціні консультації лікаря. А в клініці ім. Богомольця взагалі роблять тільки дитячі щеплення. Тому тепер з нами їде велика товста аптечка (див. далі) і два поліси медичного страхування.

Страхову компанію обирали більше двох тижнів, а ж поки не зрозуміли - ідеальної не існує! У кожної з представлених на ринку України кількість позитивних відгуків значно не дотягує до кількості негативних. тому зупинились на тій, що здалась найбільш "прозорою". Оформлювали в найближчому відділенні Привату.


І, за проханням читачів, кілька слів про аптечку. Ми взяли:
- хлоргексидин - замість перекису, йоду, зеленки і тп.
- сорбекс, мезим, ніфуроксазид - проблеми з травленням
- парацетамол, мелістан, фервекс - застуда/грип
- цитрамон, дротаверін - знеболюючі
- цетиризин - від алергії
- бутадіон - всі види подразнення шкіри, опіки (зберігається при температурі до +15, але 3 тижні, якщо одразу не розпаковувати, має витримати)
- софрадекс - запалення очей та вух
- норфлоксацин - антибіотик загального спектру
+ бинт, пластир, маски, дві сотні вологих серветок

Немає коментарів:

Дописати коментар